Co to jest dom energooszczędny?

Co to jest dom energooszczędny?

Zacznijmy może od tego iż domy energooszczędne są jak sama definicja wskazuje budowlą oszczędną, w taki sposób że domy te pochłaniają począwszy od czterech do pięciu razy mniejsze ilości energii potrzebnej do rozgrzania naszego domu niż zwyczajne domy jednorodzinne przy czym kosztują one raptem od 5% do 6% więcej niż zwyczajne domy, a jeszcze 4 lata temu były o 10% droższe w zestawieniu do zwyczajnych murowanych domów, przez lata intratność w skali oszczędności jeśli chodzi o budowle tych że domów się zwiększa, coraz to więcej osób decyduje się na ten krok. Podwyżki cen energii użytkowej, które co roku widujemy jeszcze bardziej zachęcają nas do budowy tychże domostw, które to mają na celu zredukowanie tych różnic. Domy energooszczędne zużywają energię na poziomie 30-70 kWh/m²/rok podczas gdy zwyczajne domy zużywają ok. 150kWh/m²/rok.

Domy energooszczędne są domami, które między innymi:

• Mają zagwarantowaną niebywale dobrą izolację termiczną zewnętrznych przegród stolarskich,
• Nie posiadają prawie że absolutny brak mostków termicznych,
• Mają sprawny model wentylacji pokojów w naszym domu,
• Posiadają instalację grzewczą o niezmiernie wysokiej jakości wykonania.

Dodatkowo domy energooszczędne

zużywają nieprzeciętnie małą dawkę energii elektrycznej w eksploatacji, dzieje się tak z powodu jak najbardziej ukróconego do minimum stopnia zużycia prądu z oświetlenia a także z urządzeń elektrycznych. To wszystko powoduje także znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery takich jak dwutlenek węgla itd. tudzież dąży się on używać jak największej ilości energii odnawialnej jak promienie słoneczne, wiatr czy też energia gruntowa.

Promocja witryny internetowej

Nasza firma multicomfort zajmuje się profesjonalnym projektowaniem praz budową domów energooszczędnych, gwarantujemy państwu naszą jakość oraz niezawodność. Nasze domy energooszczędne są bezkonkurencyjne!