Czym są pompy zębate, oraz w czym one nam się przydają?

Czym są pompy zębate, oraz w czym one nam się przydają?

pompa zębata przynależy do pomp typu wyporowych rotacyjnych. Pompy zębate rozróżniamy w dwóch różnych typach, w obydwojgu z nich zazębienie jest układane w inny sposób, są to typy o układzie:
• Wewnętrznym,
• Zewnętrznym.

Pompy zębate drugiego, zewnętrznego typu

polegają na rotacji dwóch tak samo wyglądających kół zębatych, które to są ułożone w możliwie jak najściślejszy sposób we wnętrzu całej pompy. Ciecz znajdująca się we wnętrzu komory naszego urządzenia jest za pomocą naszych kół zębatych. Zagarniają one bezpośrednio ku przestrzeni znajdującej się dokładnie między zębatkami naszych kół. Następnie które są one transportowane bezpośrednio aż do komory tłocznej całej pompy. rzecz jasna pod uwagę biorąc cała pompa nie napędzana zostaje sama z siebie tylko jedno z kół jest rozkręcane przez mechanizmy znajdujące się poza naszą pompą.

Pompy zębate należą do pomp które owe charakteryzują się prostą konstrukcją

, niewielkim stopniem skomplikowania działania aczkolwiek idącej w parze z tym dużą niezawodnością. Pompy te należą do rodzaju pomp o stałej wydajności. Ciśnienie które znajduje się we wnętrzu komory ssawnej pompy zębatej oscyluje w granicach od niecałych 4 aż do prawie 30 megapaskali. Wydajność rzeczywistą naszych pomp zębatych możemy zmierzyć zestawiając ze sobą sprawność naszej pompy oraz jej efektywność teoretyczną w iloczynie. Ilość obrotów jakie mogą przeprowadzić pompy zębate wynosi od 500 do 4000 obrotów na minutę. Wydajność naszej pompy jest zależna głównie od przede wszystkim jednego czynnika którym jest podwyższona temperatura cieczy znajdującej się wewnątrz naszej komory ssawnej.

Promocja strony internetowej

Nasza firma all-pumps może pochwalić się niezawodnością na rynku pomp zębatych oraz bezkonkurencyjną możliwością wyboru pompy na swoje własne potrzeby w związku z naszym ogromnym asortymentem. Kupiona u nas pompa zębata na pewno państwa nie zawiedzie!