Działalność gospodarcza

Wiemy co będziemy oferować, mamy znalezionych potencjalnych dostawców. Teraz czas zmierzyć się z najtrudniejszym zadaniem. Powinniśmy założyć działalność gospodarczą.

Aby móc prowadzić sklep internetowy powinniśmy prowadzić działalność gospodarczą. Handel internetowy jest tak samo regulowany jak handel tradycyjny. Dlatego też musimy zdobyć NIP, numer REGON, założyć konto firmowe i posiadać siedzibę. Z racji tego, że zakładanie własnej działalności gospodarczej jest nader szerokim tematem, warto się w niego odpowiednio zagłębić, tak aby uniknąć przykrych reperkusji.

Oprogramowanie, hosting, domena

Gdy już mamy działalność gospodarczą. Musimy teraz zdobyć:

– oprogramowanie sklepu internetowego,

– hosting, czyli miejsce na serwerze, gdzie będzie przechowywany nasz sklep.

– domena, dzięki której internauci trafią do naszego sklepu,

W przypadku wyboru oprogramowania kwestia jest nader złożona. Opcji jest naprawdę wiele i ogranicza nas właściwie tylko budżet i posiadany przez nas czas. Warto pamiętać o tym, że oprogramowanie z którego będziemy korzystać musi być przez nas w pełni zrozumiałe, gdyż będziemy z niego korzystać na co dzień i jeśli chcemy aby sklep przynosił zyski musimy wybrać tego typu oprogramowanie z którego obsługą nie będziemy mieli najmniejszego problemu. Dlatego jeśli nie mamy czasu, aby np. postawić sklep samemu na darmowym oprogramowaniu może powinniśmy zdecydować się na oprogramowanie kupione w całości w pakiecie? Warto jednak pamiętać, że wszelkiego rodzaju gotowe pakiety sklepów internetowych sprzedawane często wraz z hostingami nierzadko skazuje nasz sklep na łaskę i niełaskę danego hostingu, a co za tym idzie, ewentualne przeniesienie w przyszłości sklepu na inny hosting może okazać się bardzo trudnym zadaniem.