hamaki ogrodowe

Jak wnieść styl prowansalski do wnętrza?
Chcąc dodać styl prowansalski do swoich wnętrz musimy pamiętać, że aranżacje w tym stylu potrzebują dużej przestrzeni i mnóstwo światła, w innym wypadku nie przedstawiają się już tak porywająco.
Nie oznacza to że nie można przemycić jakiś elementów stylu prowansalskiego do drobnego domu w mieście. Nie należy wówczas jednak z nimi przesadzać by nie stworzyć karykatury aranżacji w stylu prowansalskim.
Mając małe mieszkanie, powinniśmy postawić na bardziej minimalistyczne formy mebli, które jedynie łagodnie nawiązują do stylu prowansalskiego żłobieniami albo łagodną ornamentyką.
Styl prowansalski cechuje się utrzymaniem jasnej kolorystyki, co z pewnością zwiększy optycznie ciasne wnętrze a także nada mu świeżości. powodu zastosowaniu kilku dodatków , pasującej zastawy jadalnej oraz tekstyliów, dopełnimy wystrój i nadamy mu prowansalskiego szlifu, nie przesadzając z aranżacją .
Cechy charakterystyczne stylu prowansalskiego
Jak sama nazwa podkreśla styl prowansalski wyprowadza się z rejonu Prowansji w południowej Francji. Meble w stylu prowansalskim mają okrojoną, lecz bardzo specyficzną ornamentykę. Są wytłaczane albo frezowane, czasami niekiedy z rzeźbiarskimi smaczkami nawiązującymi do przyrody. Przede wszystkim do roślin występujących w rejonie Prowansji takich jak witki oliwne, lawenda, bądź winorośle.http://stylprowansalski.pl/