Wirus HSV inaczej zwany opryszczką.

Opryszczka na ustach to strapienie nie tylko kobiet lecz też mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może nastąpić w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd jak również odrażający wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV oraz jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, tudzież szczegółowo Herpes simplex virus to wirus, który powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest całkiem powszechne a w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje ani jeden sposób na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, iż jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę powinno się kurować oraz zatroszczyć się o to, żeby nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus raz za razem zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

Jak pozbyć się opryszczki?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu czy też przecieranie cebulą może prowokować rozproszenie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką wypada zainicjować w chwili wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd i pieczenie skóry. Aby ograniczyć okres infekcji wypada stosować preparaty wysuszające i chroniące przed nawrotem choroby. Warto zwrócić uwagę, czy maść na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na hibernacja wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje cykliczność występowania opryszczki, a niewykluczone że nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.

Profilaktyka, czyli inaczej jak troszczyć się o wargi narażone na infekcję.

Niestety ciągle nie istnieje sposób na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy obecnie pracują nad szczepionką przeciw wirusowi HSV. Do tego czasu wypada zadbać o wzmocnienie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje zagrożenie wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest również krem przeciw opryszczce Spirularin, który chroni wargi przed szkodliwymi czynnikami tj. światło uv i zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, obejmujący naturalne składniki (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje niebezpieczeństwo wystąpienia infekcji tudzież dba o odpowiednie nawilżenie ust.

Wp-cosmetics.pl?